Upravit stránku

Abrazivní - tryskací - pískovací materiál

Tryskání systémem IBIX s použitím sody bicarbony zajišťuje účinný čistící výkon. Přesto zanechává podklad nezměněn, i když je povrch lesklý (na rozdíl od tradičního tryskání s použitím nyní zakázaných křemičitých materiálů). Protože soda bicarbona má jemnou, moučnou konzistenci a vytváří značné množství prachu, doporučujeme jej používat s adaptérem pro tryskání pod vodou, IBIX H2O, který zcela zabraňuje rozptylu prachu vytvořením zábrany z jemně rozprašované vody.

Využití:

  • Tryskání systémem IBIX a sodou bicarbona je vhodné pro použití v potravinářském průmyslu, protože kromě garantované hygieničnosti zajišťuje také vynikající čistící výkon u kovových povrchů, jako jsou hrnce a pánve, sporáky, odsávání, rošty, pásové dopravníky atd. Sodu bicarbona lze použít v kuchyních, jídelnách, nemocnicích, hotelech, cateringových firmách, pekárnách a firmách na zpracování masa, těstovin apod. 
  • Tryskání systémem IBIX a sodou bicarbona je zejména účinné, když je třeba vyčistit zoxidovaný hliník, nerezovou ocel a chromované plasty nebo kovy. To znamená, že zoxidovaný hliník může být čištěn bez jakéhokoli rizika poškození velmi jemné povrchové vrstvy. Vynikající výsledky jsou vykazovány i u chromovaných materiálů. Z okenních rámů a schodů mohou být odstraněny různé zbytky a koroze, také mohou být kompletně zrestaurovány, aniž by bylo nutné chránit okenní tabule, protože soda bicarbona nepoškozuje sklo. Může být dokonce používán pro odstraňování graffiti ze skla (ale nikoli akrylového nebo jiného umělohmotného, protože by zůstalo neprůhledné). Snadno lze odstranit vodní kámen a krusty, což činí sodu bicarbona ideálním materiálem pro čištění tryskáním veřejných toalet, škol, kasáren, hotelů, továren, stadionů, sportovních center, saun, nemocnic atd.
  • Tryskání systémem IBIX a sodou bicarbona lze rovněž efektivně využívat pro čištění vagónů, autobusů, nákladních vozů a chladičů motorů. Jinak je třeba chladiče vyjmout, namočit do rozpouštědla a potom čistit vodní tryskou s tlakem 100 bar, který může zdeformovat žebra chladiče a způsobit tak vážné poškození. Kromě toho systém IBIX dosahuje v čištění lepších výsledků. 
  • Je úspěšně nasazován v situacích, kde je třeba předejít poškození elektrických obvodů, hydraulických okruhů, pryžových součástí, dílů z tvrdých plastů nebo jakýchkoli křehkých povrchů. Soda bicarbona je tak zejména užitečná při údržbě obráběcích strojů, manipulačních zařízení (jeřábů, zdvihacích plošin …) 
  • Je zejména vhodná pro čištění průmyslových forem i v potravinářství a zemědělství, protože nezpůsobuje žádné deformace nebo degradaci materiálu. Protože systém IBIX pracuje při tlaku jen 0,5/1 bar a používá sodu bicarbona, nejrůznější chladiče mohou být důkladně očištěny, aniž by je bylo nutno demontovat a aniž by byly poškozeny. 

Chemické složení a fyzikální data:

NaHCO3
99 %

Vzhled: bílý krystalický prášek bez zápachu
Tvrdost: cca 2,5 Mohs
PH: 8,2

Pokyny pro skladování:

Skladujte v pevně uzavřených obalech na suchém místě (vlhkost mezi30-70%) při teplotě nepřesahující 35°C. Chraňte před vlhkostí. Během dlouhodobého skladování může soda bicarbona vytvořit malé hrudky, které lze snadno rozdrtit.