Upravit stránku

Keramické kuličky - Ceraball

Abrazivní - tryskací - pískovací materiál

Keramické kuličky jsou specielním výrobkem pro tryskání a zpevňování (peening) povrchů. Vyrábí se tavením za velmi vysokých teplot.

Tyto výrobky jsou extrémně tvrdé, houževnaté a odolné proti tříštění. Tyto vlastnosti tak zaručují vysokou kvalitu a rovnoměrnost jak čištění, tak zpevňování povrchů.

Keramické kuličky CERABALL® jsou vyráběny ve dvou kvalitách, jedna pro čištění povrchu, druhá pro jeho zpevňování. Pro optimální výsledek při dokončovacích operacích, zpevňování povrchu, odhrotování, čištění a odstraňování okují, jsou k dispozici různé velikosti kuliček. Tento výrobek lze aplikovat na kovové i nekovové díly.

Využití:

Odstraňování zbytků karbonu z forem pro výrobu skla a pneumatik, aniž by došlo k narušení povrchu nebo důležitých hran, odhrotování tenkých těsnících kroužků a manžet, zpevňování povrchu kovových a nekovových dílů, vč. leteckých vrtulí, turbín a podobně, zpevňování vnitřních i vnějších závitů, zpevňování vrstvy nástřiku plazmou, čištění, apretace a dokončování povrchu výrobků z nerezových ocelí pro potravinářský a farmaceutický průmysl, dokončování povrchu u implantátů a lékařských nástrojů.

Třídění:

OznačeníJZB40JZB60JZB80JZB100JZB120
Velikost zrna (µm)250-425125-250180-250125-18063-125

Chemické složení a fyzikální data:

ZrO2SiO2
65% ± 3%30% ± 3%

 

Barva: bílá
Tvar zrna: kulatý
Tvrdost: 700 HV
Sypná hmotnost: 2,3 g / cm3